حیوانات خانگی

چگونه یک حیوان خانگی انتخاب کنم؟

چگونه یک حیوان خانگی انتخاب کنم؟

شما یک حیوان خانگی می‌خواهید؛ اما مطمئن نیستید که کدام نوع را انتخاب کنید. نگهداری از حیوان خانگی یک مسئولیت بزرگ است و می‌تواند تعهدی طولانی مدت داشته باشد. هر حیوانی نیازهای جسمی و عاطفی خاص خود را دارد و شما باید برای برآوردن این نیازها آماده باشید. برای پاسخ به این سؤال که چگونه یک حیوان خانگی انتخاب کنم؟ تحقیق خود را انجام دهید و پیامدهای آن را درک کنید. با دقت انتخاب کن!

 

قسمت اول: تحقیق در مورد انواع رایج حیوان خانگی

۱. ماهی و سایر حیوانات خانگی آبزی

تحقیق در مورد انواع رایج حیوان خانگی

تحقیق در مورد انواع رایج حیوان خانگی

 

۱

اولین گزینه برای پاسخ به «چگونه یک حیوان خانگی انتخاب کنم؟» این است که به فکر تهیه آکواریوم باشید. اگر از حیوان خانگی آرامی که نیازی به تعامل فیزیکی مداوم ندارد، لذت می‌برید، یک حیوان خانگی آبی انتخاب کنید. مراقب باشید؛ چرا که نگهداری از همه ماهی‌ها آسان نیست. برخی از انواع ماهی‌ها در یک آکواریوم یا حوض ساده، با خوشحالی زندگی می‌کنند، در حالی که برخی دیگر مانند ماهی قرمز در صورت عدم تعادل pH ممکن است بیمار شوند. ماهی قرمز همچنین بیشتر مستعد ابتلا به بیماری‌هایی مانند لکه سفید است. بنابراین قبل از راه اندازی آکواریوم، حتماً در مورد گونه‌های مورد نظر خود تحقیق کنید. اغلب تصور می‌شود که ماهی‌ها اثر آرام‌بخشی دارند: به سادگی، تماشای شنای آن‌ها ممکن است به کاهش اضطراب و استرس کمک کند.

 

۲

مطمئن شوید که فضایی برای آکواریوم دارید. اکثر حیوانات خانگی آبزی به یک مخزن حداقل به اندازه پنج گالن با یک سیستم فیلتراسیون گسترده نیاز دارند. در نظر بگیرید که آیا می‌توانید به جلسات منظم تمیز کردن آکواریوم متعهد شوید. برای تمیز کردن آکواریوم باید پمپ‌ها و فیلترها را تمیز کنید. کل ساختار مخزن را بشویید. و آب با کیفیت را برای زندگی حیوان خانگی آبزی خود آماده کنید.

بیشتر ماهی‌ها به فضای زیادی برای شنا کردن نیاز دارند. هرچه ماهی بزرگ‌تر باشد (و ماهی بیشتر)، به مخزن بزرگتری نیاز دارید. در مورد اندازه مخزن مورد نیاز برای هر موجود آبی که در فکر تهیه آن هستید تحقیق کنید.

 

۳

در مورد انواع حیوانات خانگی آبزی تحقیق کنید. بین ماهی‌های آب شیرین یا آب شور یکی را انتخاب کنید. حیوانات کم تحرک مانند ستاره دریایی؛ موجودات پوست اندازی شده مانند خرچنگ و حلزون‌های دریایی . یا حتی حیوانات خانگی کمتر رایج مانند مارماهی و میگو . در مورد موجودات آبزی مختلف، نیازهای آنها و امکان نگهداری آنها بخوانید.

بازآفرینی یک اکوسیستم آبی خاص را در نظر بگیرید. در مورد اینکه کدام ماهی را در یک مخزن قرار دهید بخوانید. شما نمی‌خواهید موجودات شما با هم مبارزه کنند، یکدیگر را بخورند یا برای منابع رقابت کنند!

 

۲. پرنده

۱

در مورد پرندگان خانگی معمولی تحقیق کنید. اگر دوست دارید یک شریک باهوش و مادام العمر در جنایت داشته باشید، یک حیوان خانگی پرنده را در نظر بگیرید. پرندگان با اختلاف دارای طولانی‌ترین عمر حیوان خانگی اهلی هستند. پرندگان بزرگ می‌توانند چندین دهه زندگی کنند در حالی که پرندگان کوچک‌تر می‌توانند تا دو سال زندگی کنند. آنها همچنین بسیار باهوش هستند و مراقبت از آنها آسان است. آنها به توجه زیادی از شما نیاز ندارند، اما به تحریک محیطی از طریق اسباب بازی یا تعامل با شما نیاز دارند. پرندگان همچنین می‌توانند بسیار پرورش دهنده باشند و حتی همدلی نشان دهند. قبل از در نظر گرفتن حیوان خانگی پرندگان، باید چند سوال از خود بپرسید:

 

۲

مطمئن شوید که فضای کافی برای قفس دارید. هرچه پرنده بزرگ‌تر باشد، قفس بزرگ‌تری نیاز دارد. برخی از پرندگان، به فرصت‌های زیادی برای پرواز و دراز کردن بال‌های خود نیاز دارند. پیامدهای اخلاقی نگهداری پرنده در قفس را در نظر بگیرید. و تصمیم بگیرید که آیا هرگز قادر خواهید بود اجازه دهید پرنده آزادانه پرواز کند یا خیر.

 

۳

از تعهد زمانی آگاه باشید. برخی از پرندگان می‌توانند چندین دهه زندگی کنند، و شما نباید یک پرنده با عمر طولانی را به فرزندی قبول کنید، مگر اینکه برای مراقبت از آن آماده باشید. برخی از پرندگان، به ویژه طوطی‌های بزرگ، طول عمر طولانی دارند. به عنوان مثال طوطی‌های خاکستری آفریقایی به طور متوسط ​​50 سال عمر می‌کنند. از طرف دیگر، باجی‌ها فقط 5 تا 15 سال عمر می‌کنند. پرنده‌ای را انتخاب نکنید که مایل به تعهد مادام العمر به آن نیستید.

در مقیاس منظم‌تر، باید متعهد به تمیز کردن قفس و نظافت پرندگان باشید. قفس‌ها باید هر هفته تمیز شوند و پرندگان باید هر چند روز یکبار مه پاش شوند. آنها همچنین به حداقل چندین ساعت در روز تعامل با یک انسان نیاز دارند.

یک پرنده تنها می‌تواند به راحتی خسته شود. این می‌تواند عادات بد نظافت و پرخوری ایجاد کند که در صورت عدم درمان می‌تواند تهدید کننده زندگی باشد. اسباب‌بازی‌ها و همراهان مناسب پرندگان می‌توانند به کاهش این مشکل کمک کنند، اما همچنان نیاز به تعامل با خانواده دارند.

 

۴

برای هوشیاری آماده باشید. برای دریافت فوری مراقبت‌های پزشکی پرنده در صورت بیماری، به حس مشاهداتی شدید نیاز دارید. بسیاری از حیوانات خانگی پرندگان گونه‌های طعمه هستند. به این ترتیب، آنها به گونه‌ای تکامل یافته‌اند که تا زمانی که مشکل کشنده نشود، علائم بیماری را نشان نمی دهند.

چگونه یک حیوان خانگی انتخاب کنیم؟

چگونه یک حیوان خانگی انتخاب کنیم؟

 

۳. خزندگان

۱

نوبت گروه جدیدی است برای دانستن این که: چگونه یک حیوان خانگی انتخاب کنم؟ به فکر گرفتن یک خزنده باشید. بدانید که داشتن یک خزنده به عنوان یک حیوان خانگی با نگهداری از یک پستاندار یا هر حیوان خانگی دیگر بسیار متفاوت است. شما باید دانش گسترده‌ای در مورد حیوان خانگی خود داشته باشید: همه چیز از سازگاری، رفتار و محیط، تا تغذیه، استتار، و استراتژی‌های تولید مثل. شما همچنین باید درباره قوانین مربوط به گونه‌های خاص در ایالت خود تحقیق کنید.

 

۲

ریسک را درک کنید. آیا آماده مراقبت از حیوان خانگی هستید که ممکن است برای شما خطرناک باشد؟ خزندگان مانند برخی از مارها و مارمولک‌ها در صورت عدم استفاده صحیح می‌توانند خطرناک شوند. برخی از این موجودات، به ویژه خزندگان سمی یا خزندگان بزرگ و شکارچی، در صورت شل شدن می‌توانند خطری واقعی برای شما، خانواده و سایر حیوانات خانگی شما ایجاد کنند. این مسئولیت شماست.

 

۳

برای رفع نیازهای یک حیوان خانگی خزنده آماده شوید. خزندگان، موجوداتی خونسرد و عمدتاً گوشتخوار هستند و شما باید شرایط محیطی مختلفی را برآورده کنید. مطمئن شوید که معنی مراقبت از خزنده را می‌دانید!

مطمئن شوید که می‌توانید نیازهای غذایی خزنده خود را برآورده کنید. بیشتر خزندگان گوشتخوار یا همه چیزخوار هستند و باید حیوانات دیگری مانند موش، جیرجیرک، خرگوش و پرندگان را بخورند. معمولاً می‌توانید این غذاها را از قبل کشته و در یک فروشگاه حیوانات خانگی تهیه کنید، اما برخی از خزندگان ممکن است به غذای زنده نیاز داشته باشند.

نیازهای حرارتی حیوان خانگی خزنده خود را درک کنید. خزندگان خونسرد هستند و به محیطی گرم، محصور و اندازه مناسب نیاز دارند. این می‌تواند به یک تلاش پرهزینه تبدیل شود و شناخته شده است که صاحبان خزندگان جدید را شگفت زده می‌کند. از آنجایی که خزندگان را می‌توان بسیار ارزان خریداری کرد، مردم تمایلی به خرج کردن پول برای رفع نیازهای بسیار خاص خود ندارند.

در نظر بگیرید که آیا برای سالیان متمادی آماده مراقبت از خزنده هستید یا خیر. برخی از خزندگان می‌توانند تا 40 سال یا حتی تا 100 سال زندگی کنند.

مطمئن شوید که فضای کافی دارید. مارها و برخی از مارمولک‌ها می‌توانند به اندازه‌های بسیار بزرگ (بیش از ده فوت طول) رشد کنند، در حالی که برخی دیگر بسیار کوچک (طول کمتر از یک پا) می‌مانند، بنابراین یک بار دیگر مهم است که قبل از ایجاد یک محفظه تصمیم بگیرید که چه نوع را می‌خواهید.

 

۴. جوندگان

۱

کار خود را برای پاسخ سؤال ادامه می‌دهیم: چگونه یک حیوان خانگی انتخاب کنم؟ اگر یک حیوان خانگی فعال، کوچک و نسبتاً ارزان می‌خواهید. این می‌تواند گزینه بسیار خوبی باشد. جوندگان معمولی حیوانات خانگی شامل همستر، موش صحرایی، موش، گربیل و چینچیلا هستند. مراقب باشید که برخی از جوندگان مانند موش صحرایی نمی‌توانند به تنهایی زندگی کنند و به یک همجنس یا همدم عقیم شده نیاز دارند. جوندگان دیگر، مانند همستر، بهترین زندگی را به تنهایی دارند. در مورد جوندگان مختلف تحقیق کنید تا ببینید آیا جوندگان مورد نظر شما به دوست نیاز دارند یا خیر. برخی از جوندگان (مانند موش‌ها) حتی می‌توانند برای پیروی از دستورات و انجام ترفندها آموزش ببینند.

 

۲

بررسی کنید که آیا فضایی برای قفس دارید. طبق ASPCA، بسیاری از جوندگان به قفس‌های بسیار بزرگ نیاز دارند، به عنوان مثال موش‌ها به حداقل 2 فوت مربع برای هر موش نیاز دارند. قفس‌ها همچنین می‌توانند بسیار گران باشند، بنابراین ساختن قفس‌های به دست خود، یک تلاش معقول است.

 

۳

تعهد زمانی را درک کنید. شما باید متعهد به نگهداری روزانه و هفتگی از قفس جوندگان خود باشید. قفس‌ها باید مرتباً تمیز شوند و جعبه‌های زباله باید روزانه تخلیه شوند.

آیا آماده مراقبت از جونده‌ای هستید که ممکن است تا سه سال زنده بماند؟ برای برخی، سه سال می‌تواند زمان زیادی باشد. برای دیگران، سه سال بسیار کوتاه است. غم و اندوه از دست دادن حیوان خانگی ذاتی لذت داشتن یک حیوان خانگی است.

 

۴

نحوه برخورد با جوندگان را بیاموزید. برخی از جوندگان مانند موش، همستر و موش صحرایی کاملاً شکننده هستند و نیاز به رسیدگی دقیق دارند. این بدان معناست که یاد بگیرید چگونه حیوان خانگی خود را به درستی در آغوش بگیرید و بردارید و در عین حال از آسیب دیدن آن جلوگیری کنید.

انتخاب حیوان خانگی

انتخاب حیوان خانگی

 

۵. گربه و سگ

۱

خرید سگ یا گربه را در نظر بگیرید. اگر بتوانید به آنها توجه زیادی کنید، این حیوانات خانگی بزرگ، اجتماعی و پستانداران می‌توانند انتخاب بسیار مفیدی باشند. گربه‌ها و سگ‌ها محبوب ترین نوع حیوانات خانگی هستند. آنها همچنین معمولاً بسیار اجتماعی و پرانرژی هستند و تقریباً از هر حیوان خانگی دیگری توجه بیشتری دارند. معنی داشتن سگ یا گربه را درک کنید.

 

۲

دسترسی خود را به فضای باز اندازه گیری کنید. سگ‌ها باید بیرون باشند، و یک حیاط سرپوشیده می‌تواند کیفیت زندگی سگ شما را بسیار مفید کند. سگ‌های بزرگ به ویژه برای سالم ماندن به فعالیت بدنی منظم نیاز دارند. گربه‌ها همچنین می‌توانند به بیرون از منزل بروند و یک محله امن یا حیاط سرپوشیده، می‌تواند نیازهای آنها را برآورده کند. این در دسترس بودن را در نوع سگ یا گربه‌ای که می‌پذیرید، در نظر بگیرید!

 

۳

اطمینان حاصل کنید که می‌توانید یک خانه پایدار و پرورش دهنده فراهم کنید. نژادهای خاصی از سگ‌ها اگر برای مدت طولانی تنها باشند دچار مشکلات رفتاری می‌شوند. دلیل اصلی پرخاشگری که در گربه‌ها یافت می‌شود، بی حوصلگی یا عدم تحریک محیطی است.

وقتی برای مدتی از خانه دور می‌شوید چه کسی از حیوان خانگی شما مراقبت می‌کند؟ اگر دوستان یا خانواده‌ای ندارید که مایل به مراقبت از حیوان خانگی شما در زمان دوری باشند، در دسترس بودن لانه‌های شبانه روزی و نگهداری از حیوانات خانگی را در منطقه خود بررسی کنید. اگر زیاد بیرون از خانه هستید، سگ یا گربه ممکن است حیوان خانگی مناسبی برای شما نباشد.

آیا زیاد جابجا می‌شوید؟ سگ‌ها و گربه‌ها اگر از خانه به خانه منتقل شوند ممکن است دچار استرس شوند. این می‌تواند باعث مشکلات رفتاری طولانی مدت شود.

 

۴

تعهد را درک کنید. از خود بپرسید که آیا آمادگی مراقبت از سگ یا گربه را برای بیش از 10 سال دارید یا خیر. سگ و گربه بسته به نژادشان به طور متوسط ​​تا 15 سال عمر می‌کنند. برخی از سگ‌ها و گربه‌ها تا 25 سال عمر می‌کنند. در مقیاس کوچک‌تر، ان‌ها به تعامل منظم و فشرده با انسان‌ها یا همنوعانشان نیاز دارند.

بیشتر سگ‌ها را باید هر روز پیاده‌روی کرد و برای تسکین خود باید بیرون بروند. گربه‌ها همچنین به ورزش و تعامل اجتماعی زیادی نیاز دارند.

آیا یک حیوان خانگی بالغ یا یک توله سگ یا بچه گربه جوان می‌گیرید؟ اگر دومی است، مطمئن شوید که کودک به اندازه کافی بزرگ است که از مادر جدا شود. حیوانات جوان‌تر نیاز به مراقبت و محبت زیادی دارند. به خاطر داشته باشید که آنها نیاز به حفاظت و مراقبت بیشتری دارند. این به معنای تعهد زمانی عمده شماست.

 

۵

آخرین مورد برای پاسخ به این سؤال که چگونه یک حیوان خانگی انتخاب کنیم؟ این است که: به بودجه خود نگاه کنید. شما باید برای غذا، اسباب بازی و محصولات بهداشتی هزینه کنید. ممکن است نیاز به پرداخت هزینه‌های اضافی مانند آموزش اطاعت، نظافت و مراقبت‌های پزشکی داشته باشید.

آیا می‌توانید برای آموزش اطاعت هزینه کنید؟ داشتن یک حیوان سرکش می‌تواند زندگی شما را خراب کند. حتی اگر تصمیم دارید که در یک برنامه اطاعت رسمی شرکت نکنید، باید آماده مطالعه باشید و نظم و انضباط لازم را برای آموزش اولیه اعمال کنید.

حیوانات بزرگ‌تر در دراز مدت هزینه بیشتری برای شما خواهند داشت؛ زیرا غذای بیشتری می‌خورند و ممکن است صورت حساب دامپزشکی بزرگ‌تری داشته باشند.

آیا می‌توانید قبض‌های سالانه دامپزشکی و صورت حساب‌های غیرمنتظره دامپزشکی ناشی از حوادث یا بیماری‌ها را بپردازید؟ جراحی‌ها و اقدامات پزشکی اورژانسی ممکن است هزاران دلار هزینه داشته باشد.

با رعایت موارد بالا، می‌توانید پاسخ این سوال را راحت‌تر بیابید که چگونه یک حیوان خانگی انتخاب کنم؟

منبع: تیم محتوای آی خونه دار

از محصولات ما دیدن نمایید

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من