فرهنگ و سینما

بهترین فیلم‌های عاشقانه سینما؛ ۲۷ فیلم برتر سینمای جهان

بهترین فیلم‌های عاشقانه سینما؛ ۲۷ فیلم برتر سینمای جهان

عشق صبور است. عشق مهربان است. اما عشق همچنین می‌تواند ضربه‌ای به نفس باشد. برای اثبات فقط به بهترین فیلم های عاشقانه نگاه کنید. از کلاسیک‌های جاودانه‌ای مانند An Affair to Remember و کازابلانکا گرفته تا آثار معاصر از جمله Cyrano، Love، Simon، و Moonlight؛ عشق با تمام تفاوت‌های ظریفش بر روی صفحه نمایش داده می‌شود. در ادامه، بهترین فیلم‌های عاشقانه تمام دوران ارائه شده است. آن‌ها شامل صحنه‌هایی هستند که شما را به گریه می‌اندازد. خوشبختانه این فیلم‌ها در فضای دیجیتال در دسترس هستند.

 

۱

دفترچه یادداشت The Notebook (2004)

مخلوط کردن تجارت با لذت؛ دستور العملی برای روابط عاشقانه تند روی صحنه. ما نمی‌توانیم سیر شویم؟ در این اقتباس نیکلاس اسپارکس، زوج واقعی آن زمان راشل مک آدامز و رایان گاسلینگ در نقش نوح و آلی نقش آفرینی کردند. ترکیب آن‌ها به قدری داغ است که وجود شما را گرما فرامی‌گیرد.

The Notebook (2004)

The Notebook (2004)

 

۲

عشق جونز Love Jones (1997)

نیا لانگ و لارنتس تیت، در این اثر کلاسیک تئودور ویچر داغ و اذیت می‌شوند. آنها نقش زن و شوهری را بازی می کنند؛ که ملاقات اتفاقی آنها در شیکاگو، به رابطه‌ای تبدیل می‌شود که آن دو نمی‌توانند تعریفش کنند. فیلمی که در دهه 90 یک فیلم باکس آفیس محسوب می‌شد.

Love Jones (1997)

Love Jones (1997)

 

۳

کازابلانکا Casablanca (1942)

شما نمی‌توانید بدون ارجاع به ریک (همفری بوگارت) و ایلسا (اینگرید برگمن)، به آثار عاشقانه اشاره کنید. کازابلانکا، داستان عاشقانه‌ای در زمان جنگ را بیان می‌کند. و به ما می‌گوید فقط عشق می‌تواند در آزمون زمان مقاومت کند. و از همه مهم‌تر، کاری را انجام می‌دهد که اکثر فیلم‌های رمانتیک هرگز جرات انجام آن را ندارند: از پایان خوش «کلیشه‌ای» چشم پوشی می‌کند. و ما بسیار خوشحالیم که این کار را انجام می دهد.

Casablanca (1942)

Casablanca (1942)

 

۴

غرور و تعصب Pride & Prejudice (2005)

عشق در روایت جین آستن هرگز ساده نیست. در فیلم غرور و تعصب، آقای دارسی مردی است که عاشق الیزابت بنت است. اما به سختی می‌تواند آن را بفهمد. کایرا نایتلی و متیو مک فادین، وظیفه خود را به عنوان یک خانم و آقا انجام می دهند، و دیالوگ‌های داستان عاشقانه جو رایت، ممکن است زانوهای شما را سست کند.

Pride & Prejudice (2005)

Pride & Prejudice (2005)

 

۵

در حال و هوای عشق In the Mood for Love (2000)

به همان اندازه که لباس‌های ابریشمی پر جنب و جوش هستند؛ درام مالیخولیایی وونگ کار وای، عاشقانه است. این داستان یک مربع عشقی است که تنش جنسی در حال شکوفایی بین دو همسایه را به تصویر می‌کشد.

In the Mood for Love (2000)

In the Mood for Love (2000)

 

۶

وقتی هری با سالی ملاقات کرد When Harry Met Sally (1989)

آیا زن و مرد واقعاً می توانند دوست باشند؟ این مشکلی است که اینجا مورد آزمایش قرار گرفته است. و بیلی کریستال را به یک سوپراستار تبدیل کرده است. همچنین، مگ رایان را قهرمان هر زن و دلی کاتز را به بدنام شهر نیویورک تبدیل کرد؛ که در سراسر جهان شنیده شد.

When Harry Met Sally (1989)

When Harry Met Sally (1989)

 

۷

تایتانیک Titanic (1997)

ملودرام حماسی جیمز کامرون درباره عشق در دریاهای آزاد. اما روایت آن سرنوشتی نه چندان شاد را در خود جای داده است. احساسات در مورد املاک و مستغلات اضافی روی درب بزرگ شناور را کنار بگذاریم. راه دیگری نداریم. داستان جک و رز، در قلب ما ادامه خواهد داشت.

Titanic (1997)

Titanic (1997)

 

۸

بهترین مرد The Best Man (1999)

به درام عروسی مالکوم دی. لی با بازی تای دیگز، سانا لاتان، و موریس چستنات، یک امتیاز مثبت بدهید. فیلم با جلوگیری از پیاده‌روی در راهرو، بین خطوط زمانی کار می‌کند تا رازها، پیوندها و شکست‌های دوستی را که گریبانگیر هارپر (دیگز) و دوستانش شده است را فاش کند. اما، اوه، احساس بین لاتان و دیگز.

The Best Man (1999)

The Best Man (1999)

 

۹

تعطیلات رومی Roman Holiday (1953)

آدری هپبورن، Breakfast at Tiffany’s را به یک پدیده فرهنگ پاپ تبدیل کرد، اما ویلیام وایلر ناهار، شام و سواری بر وسپا در رم را به یک وسیله فرهنگی تبدیل کرد. فیلم او که برنده سه جایزه اسکار شد، شروعی برای یک سری از فیلم‌های آمریکایی فیلم‌برداری شده در رم بود. اما ما اینجا هستیم تا در مورد یک عاشقانه صحبت کنیم.

Roman Holiday (1953)

Roman Holiday (1953)

 

۱۰

عروس پرنسس The Princess Bride (1987)

این یک واقعیت است: عشق بین وستلی و باترکاپ او نه تنها قوی است، بلکه حقیقت دارد. چقدر؟ بگذار راه‌ها را بشماریم. «عشق واقعی» ممکن است بیشتر در رمان فانتزی-ماجراجویی-عاشقانه راب راینر ذکر شود تا ماجراجویی های واقعی، اما ارزشش بیشتر از این نیست.

The Princess Bride (1987)

The Princess Bride (1987)

۱۱

If Beale Street Could Talk (2018)

فیلم فوق‌العاده بری جنکینز که بر اساس داستانی به همین نام توسط نویسنده جیمز بالدوین ساخته شده و دارای یک موسیقی متن فوق‌العاده است، کیکی لین و استفان جیمز در نقش تیش و فونی بازی می‌کند.

If Beale Street Could Talk (2018)

If Beale Street Could Talk (2018)

 

۱۲

رقص کثیف Dirty Dancing (1987)

مردی که در مقابل پدرت می ایستد، اینقدر متعصب است. این دقیقاً همان کاری است که جانی کسل با بازی پاتریک سویزی برای دختر، که البته جنیفر گری است، انجام می دهد. این فیلم همه چیز دارد. موسیقی روح، شماره های رقص شیطانی، عشق ورزی در کابین و…

Dirty Dancing (1987)

Dirty Dancing (1987)

 

۱۳

رومئو + ژولیت Romeo + Juliet (1996)

اگر لذت‌های خشونت آمیز، پایان های خشونت آمیز دارند، پس لذت‌های عاشقانه نیز پایان‌های عاشقانه دارند. و فقط لورمن میتواند دو سر آن طیف را بگیرد و آن‌ها را از وسط به هم وصل کند. تا یک قلب خونین را تشکیل دهند. این دقیقاً همان کاری است که کارگردان، با اقتباس 1996 خود از شکسپیر با بازی لئوناردو دی کاپریو و کلر دینز انجام می دهد.

Romeo + Juliet (1996)

Romeo + Juliet (1996)

۱۴

دوست داشتن Loving (2016)

جوئل ادگرتون و روث نگا در نقش زوج واقعی ریچارد و میلدرد لاوینگ. فیلم زندگی‌نامه‌ای جف نیکولز، در مورد یک زوج نژادی است که زمانی که پرونده‌شان به دادگاه عالی می‌رسد، کاتالیزور تغییر قوانین بین‌نژادی است.

Loving (2016)

Loving (2016)

 

۱۵

آرزو Desire (1936)

نمادهای قدیمی هالیوود، مارلن دیتریش و گری کوپر، لب‌های خود را برای بخش بهتری از این مجموعه رام کام فرانک بورزاژ، محصول 1936 در اسپانیا، قفل می‌کنند. در این داستان، یک دزد جواهرات فرانسوی و یک آمریکایی را دنبال می‌کنیم که مرواریدهای او را در دست گرفته است.

Desire (1936)

Desire (1936)

 

۱۶

یک بار Once (2006)

بیشتر فیلم‌هایی که به صورت عاشقانه تنظیم می‌شوند، ۹۰ دقیقه یا بیشتر صرف می‌کنند تا ما را متقاعد کنند که چرا زن و مرد اصلی آن نباید با هم باشند. میان‌وعده موزیکال جان کارنی از قرقره‌اش استفاده می‌کند و ما را متقاعد می‌کند که این زوج -یک مهاجم ناشناس و یک مهاجر متاهل- هرگز نباید از هم جدا شوند.

Once (2006)

Once (2006)

 

۱۷

هر چیزی بگو Say Anything (1989)

اگر نمایش بی شرمانه محبت مردی که سنگ دهه 80 را بر روی بوم باکس خود بیرون از پنجره ما به صدا در می آورد، مطابقت ندارد، ما با مهربانی عبور می کنیم. لوید دوبلر (جان کیوزاک)، قهرمان داستان عاشقانه نوجوانی کامرون کرو، نشان داده است که واقعاً یک ژست بزرگ باید چقدر بزرگ باشد. دنبال نمی کنی؟ این را نگاه کن.

Say Anything (1989)

Say Anything (1989)

 

۱۸

عروسی موسمی Monsoon Wedding (2001)

این ماجرای پرجنب و جوش دهلی نو از میرا نیر، کلیشه یک ازدواج بدون عشق را به چالش می کشد. پس از جشن‌هایی با ده‌ها مهمان عروسی، (توشه های احساسی و…) تا شاهد پیوند زناشویی یک داماد و عروس گزینش شده‌اش باشند.

Monsoon Wedding (2001)

Monsoon Wedding (2001)

 

۱۹

دیو و دلبر Beauty and the Beast (1991)

طوری رفتار نکنید که گویا کارتون‌ها نمی‌توانند شما را غمگین کنند. دیزنی با داستانی متحرک، به قدمت زمان جادو می کند: مرد نفرین شده باید زن را وادار کند که او را دوست داشته باشد تا طلسم را بشکند. این اولین فیلم انیمیشنی بود که جایزه بهترین فیلم را دریافت کرد.

Beauty and the Beast (1991)

Beauty and the Beast (1991)

 

۲۰

یک شب اتفاق افتاد  It Happened One Night (1934)

این برنده نمادین بهترین فیلم به کارگردانی فرانک کاپرا، عنوانی دارد که می‌تواند به یکی از دو چیز اشاره داشته باشد: ۱) زمانی که پیتر (کلارک گیبل) و الی (کلودت کولبرت)، عاشق یکدیگر شدند؛ یا ۲) زمانی که یک فیلم بر تک تک فیلم‌های کمدی رمانتیکی که بعد از آن منتشر شد، تأثیر گذاشت.

It Happened One Night (1934)

It Happened One Night (1934)

 

۲۱

اگر تو یکی هستی If You Are the One (2008)

این بلاک باستر چینی، یک زن و شوهر عجیب و غریب را دنبال می‌کند که برخورد تصادفی آن‌ها از طریق قرار آنلاین، آغاز یک رابطه زیبا است؛ مملو از طنز. این فیلم، لحظات عاشقانه معمولی برای شما نمی‌سازد. اما چیزی ارائه می‌کند که از آن هم محبوب‌تر است.

If You Are the One (2008)

If You Are the One (2008)

 

۲۲

ماه زده Moonstruck (1987)

نیکلاس کیج (رونی کامارر)، نانوایی یک دست است که عاشق نامزد برادرش در این رام کام ایتالیایی-آمریکایی است. اما ستاره واقعی، شر در نقش لورتا است. نقشی که برای او اسکار بهترین بازیگر زن را به ارمغان آورد.

Moonstruck (1987)

Moonstruck (1987)

 

۲۳

درخشش ابدی یک ذهن پاک Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)

آیا روابط محکوم به فنا هستند؟ شاید. آیا آنها هنوز هم ارزش آن را دارند؟ کاملاً. در حالی که جوئل (جیم کری) تحت عملی قرار می‌گیرد تا هر خاطره ای از کلمنتین خود (کیت وینسلت) را برای همیشه پاک کند، اما او مملو از خاطرات است. و باید تصمیم بگیرد که آیا عشق بیشتر از درد است؟

Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)

Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)

 

۲۴

پنج برتر Top Five (2014)

شبیه به فیلم‌های قبل، رمانس کمدی کریس راک، مجموعه‌ای از یک قدم زدن و صحبت جذاب است که عمدتاً فقط دو نقش اصلی را در خود دارد: خود راک و روزاریو داوسون. او نقش یک کمدین را بازی می‌کند؛ که در بازیگری، به صورت جدی تلاش می‌کند. و خبرنگار نیویورک تایمز، روز را صرف مصاحبه با او می‌کند. این فیلم، به مثابه یک قصیده برای نیویورک است. همانطور که برداشتی مدرن از افسانه سیندرلا است، پنج برتر ممکن است شایسته حضور در لیست پنج فیلم برتر شما باشد.

Top Five (2014)

Top Five (2014)

 

۲۵

تاوان Atonement (2007)

بیشتر جایزه اسکار جو رایت به بریونی تعلق دارد. نویسنده‌ای مشتاق، تاوان دروغی را که در 13 سالگی گفته بود، می‌دهد. اما محور این فیلم عشقی و دوران جنگ، به داستان عاشقانه رابی و سیسیلیا تعلق دارد. او، پسر یک خانه دار، او، دختر خانواده ای ثروتمند؛ این دو توسط حقیقت و تخیل از هم گسسته می‌شوند و در نتیجه، اشتیاق بسیار قدرتمندی به وجود می‌آید؛ که هنوز هم برای پایانی جایگزین التماس می‌کنیم.

Atonement (2007)

Atonement (2007)

 

۲۶

عقل و احساس Sense and Sensibility (1995)

در مورد اقتباس آنگ لی از کلاسیک رمانتیک جین آستن، چیزهای زیادی برای دوست داشتن وجود دارد. بازیگران: کیت وینسلت و اما تامپسون نقش خواهران ماریان و الینور را بازی می‌کنند؛ که هر دو برای به هم زدن، مشتاق هستند. اما در خصوص فیلمنامه باید گفت که تامپسون تلاش کرد تا به سخنان آستین وفادار بماند.

Sense and Sensibility (1995)

Sense and Sensibility (1995)

 

۲۷

قلمرو طلوع ماه Moonrise Kingdom (2012)

سوزی و سام همان حسی را به شما می‌دهند که شما در دوران اولین احساسات عاشقانه‌تان داشتید. و حس کی‌کردید که بزرگسالان، متوجه آن نمی‌شوند. داستان در مورد عاشق های 12 ساله‌ای است که فرار می‌کنند تا با هم باشند. تمام عناصری را که از فیلمی از  وس اندرسون می خواهید، موجود است: شگفتی، دیوانگی و شوارتزمن.

Moonrise Kingdom (2012)

Moonrise Kingdom (2012)

منبع: تیم محتوای آی خونه دار

از محصولات ما دیدن نمایید

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من